Reklamları Engellemek(Ad Blocker)

Reklamları Engellemek(Ad Blocker)

İşten geldiniz, keyif yapma ihtiyacı hissediyorsunuz. Favori dizinizin yeni bölümü yayına girmiş ya da favori film yıldızınızın yeni filmini izlemek istiyorsunuz ya da Premier Ligte muhteşem bir maç var onu izlemeye karar verdiniz. İzlemek istediğiniz siteyi açtınız fakat görmek istemediğiniz birçok reklam var. Ekranda gerçekten görmeniz gerekenleri reklamlardan göremiyorsunuz ve kullandığınız browser sürekli olarak çökme problemi yaşayıp bilgisayarınızı yavaşlatıyor. Eğer browserınız Mozilla Firefox ise gereksiz reklam engelleyiciyi eklentisini kurup bütün bu sıkıntılardan kurtulabilirsiniz.

Add to Firefox butonuna tıkladıktan sonra eklenti indirilmeye başlayacaktır ve bilgisayarınız eklentiyi kendiliğinden 5 – 10 saniye içinde kuracaktır.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/adblock-plus/

Google Chrome için;

Aşağıdaki adrese gidip Sağ Üst köşedeki Ücretsiz butonuna tıkladıktan sonra ekrana gelen mesaja onay vermeniz gerekir. Sonrasında reklamları engelleyici eklenti chrome üzerine kurulmaya başlayacak. Kurulum yaklaşık olarak 30 saniye devam edecek ve artık sizi gereksiz reklam sıkıntısından kurtaracaktır.

https://chrome.google.com/webstore/detail/adblock/gighmmpiobklfepjocnamgkkbiglidom?hl=tr

İnternet Explorer için;

Tabi ki İnternet Explorer içinde reklam engelleyici bir eklenti bulunmakta fakat pekte etkili olduğu söylenemez ayrıca kurulumu diğer browserlar kadar kolayda değil. İlk önce aşağıdaki adresten bilgisayarınıza indirmeniz gerek bu işlemi yapabilmek için install for internet Explorer butonuna basıyorsunuz ve açılan ekrandan bilgisayarınıza kaydetmek istediğiniz lokasyonu belirliyorsunuz. İndirilen dosyaya çift tıklayıp dosyayı yüklemeye başlıyorsunuz. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra İnternet Explorerı ilk defa çalıştırdığınızda eklentiyi Etkinleştirmek isteyip / istemediğinizi sorar. Etkinleştire tıklayıp eklentiyi etkinleştirebilirsiniz. Fakat biraz evvel söylediğim gibi de çokta verimli olmayacaktır.

https://adblockplus.org/en/internet-explorer

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir